Morgellons Orgellons Hastalığı

MORGELLONS HASTALIĞI NEDİR?

Morgellons hastalığın adını bir deri bozukluğu ya da hastalığı, uyuz benzer, henüz yaygın tıbbi kabul almaya verilir. Ad Morgellons hastalık Morgellons Araştırma Vakfı (HÖH), adından 17. yüzyılda çocuklarda benzer bir durumda tanımlayan Fransız edebiyatı dayalı seçtim tarafından icat edildi. Morgellons hastalık isimlendirme amacı bir durum, birçok insanın bir kesin tanı olmadan muzdarip görünmesini kesin bir ad vermek oldu.

Henüz tıbbi Onaylanmamış olmasına karşın, HÖH Merkezi Hastalık Kontrol ve Önleme (CDC), Şubat 2006 yılında ilk vaka tanımı yayınladı. MRF klinik ve bilimsel umuyor somut bir şekilde teşhis ve tedavi bulmak için çalışma Morgellons hastalığı devam ediyor. savılarını tanımı sorunu gibi neredeyse tüm yetişkinler Morgellons hastalığı ve Sanrılı Parazitoz tanısı almış belirtilerden herhangi azaltılmasına aldık.


MORGELLONS HASTALIĞI BELİRTİLERİ


Morgellons hastalık belirtileri biraz hastalar arasında farklılık görülmektedir. Ancak, şüpheli hastalığın bazı belirtileri tutarlıdır. Morgellons hastalığının birincil tutarlı belirtiler lezyonların bazıları olabilir görünümü de kendini yoğun veya aşırı kaşıntı nedeniyle oluşturulur. Bu cilt lezyonları “veya granül açıklanamayan” lifler içeren bildirilmektedir. Hastalar da sürekli şikayet bir “cilt ve daha az sıklıkla, ancak duyu sürünen garip benzer semptomları olan hastalar tarafından bildirilen, doğrulanmamış parazitlerin varlığı. Bu tarama hissi ve parazit ile birleştiğinde şüpheli bulunması nedeniyle, zihinsel bildirilen hastaların çoğunluğu Sanrılı Parazitoz, fiziksel bir çok psikolojik bir bozukluk tanısı etkiler.

Sağlık uzmanları liflerin vucutta nasıl oluştuğu hakkında bir fikirleri henüz oluşmuş değil. Çok kısa sürede hızla yayılan hastalıktan birçok kişide haberdar olamıyor. Ancak vücudumuzda bu tür lif taşıma olasılığımız oldukça yüksek.

Liflerin şu an tesbit edilebilen etkileri sadece deri üzerinde… Ancak deri altı ve iç organlarda da bulunabileceği tartışılıyor.

Liflerin herhangi bir DNA özelliği olmaması canlı olmadıklarını ancak nasıl uzayabildiklerini çözebilmiş değiller. Canlı özelliği göstermeyen ancak çoğalma özelliği olan bir çeşit canlı organizma olma ihtimali var mı ?

Kaynaklar bu hastalık kaynağı liflerin dünya üzerinde olmayan bir tür canlı olabileceği ve uzaydan dünyamıza gelme ihtimali üzerinde de duruyor.

İkinci bir teori ise giyim eşyalarının petrokimya ürünleri olması ve bu ürünlerin liflerinin deriye geçmesi ile bu Morgellons hastalılığının oluştuğu yönünde. ( Benim düşüncemde bu yönde ancak veriler çok ilginç geliyor… Uzaylı bir tür parazit olma ihtimali yükseliyor… )

Gizemli hastalık ” Morgellons ”

Son bir yıldır çok ilginç bir hastalık sessiz ve derinden insanlığı etkiliyor. Aslında zararsız gibi görünen ancak nedeni bilinmeyen bir hastalık.

Vucütun çeşitli yerlerinde kaşıntı ile oluşan yaraların sebepleri ince liflerin deri üzerinde onlarca santimetre ye ulaşan ince iplikciklerdir.

 

Araştırmacılar, liflerin bir mantar ya da daha önce hiç görülmemiş bir parazit olduğunu varsayıyordu. Çoğu araştırmacı, liflerin DNA’nın ayırıp tanımlamaya odaklanmıştı. Bu araştırmacılar, bu liflerin biyolisi anlaşıldığı zaman biline hastalık etkenleriyle karşılaştırılabileceğine ve belki de mevcut ilaçlarla tedavi edilebileceğine inanıyordu. Bu arada, bu liflerin bitki kökenli olmadığı sonucuna varan önceki raporları kabul etmeyen laboratuarlarda vardı.

Tartışma hala sürüyor. Kesin kanıtlar olmasa da, giderek artan sayıda araştırmacı Morgellons’un psikolojik yan etkileri olsa da hastalığın, kesinlikle hastaların kafasında olmadığından emin.

 

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>